Është i mundur rikthimi i Depay në Manchester United

Futboll

Është i mundur rikthimi i Depay në Manchester United

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 13:51
Depay

Sulmuesi holandez Memphis Depay mund të vesh sërish fanellën e gjigantit anglez, Manchester United.

Katalonasit po përpiqen të transferojnë Robert Lewandowskin dhe Raphinha-n, dhe ndoshta edhe të mbajnë edhe Ousmane Dembele në skuadër.

Në një situatë të tillë, raportohet së nuk ka vend për Memphis Depay, kështu që holandezi mund të largohet nga klubi gjatë kësaj verë.

“Mirror” shkruan se është i mundur rikthimi i Depay në Manchester United, për të cilin 28-vjeçari ka luajtur nga viti 2015 deri në vitin 2017.

Kujtojmë së Depay u transferua në Barcelonë vitin e kaluar nga Lyoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat