​Vijnë konfirmime të tjera mbi të ardhmen e Vedat Muriqit

Futboll

​Vijnë konfirmime të tjera mbi të ardhmen e Vedat Muriqit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 08:13
Vedat Muriqi

Sulmuesi nga Kosova Vedat Muriqi shumë shpejtë do të bëhet me skuadër të re.

Shtatlarti nga Prizreni në sezonin e ri pritet të luajë për Club Brugge në Belgjikë pasi kjo skuadër raportohet se ka ofruar 11 milionë euro për shërbimet e tij.

Pas lajmeve të së mërkurës, sot vijnë konfirmime edhe nga gazetari i njohur Fabrizio Romano i cili raporton se Brugge po e mbyll marrëveshjen për Vedat Muriqin me Lazion. Sipas tij, tani po diskutohen detajet dhe dokumentet përfundimtare janë përgatitur në mënyrë që negociatat të përfundojnë së shpejti.

Sezonin e kaluar Muriqi luajti si i huazuar te Mallorca ku pati paraqitje shumë të mira, ndërsa tek Lazio u transferua nga gjiganti turk, Galatasaray.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat