Guardiola: Nuk jam në Manchester City për të fituar Champions

Futboll

Guardiola: Nuk jam në Manchester City për të fituar Champions

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 16:58
Guardiola

Josep Guardiola si trajner i Manchester Cityt fitoi shumë trofe në arenën vendase.

Në të njëjtën kohë, spanjolli nuk e fitoi Ligën e Kampionëve, për të cilën shpesh kritikohet. Në një konferencë për shtyp para fillimit të sezonit në Premier League, Guardiola foli për këtë.

“Njerëzit mund të thonë se është një polic, por unë nuk jam këtu për të fituar Ligën e Kampionëve.

Pronarët e klubit nuk më pyetën për këtë. Sigurisht që ata e duan dhe unë jam i pari që e dëshiroj. Çdo vit dua t’i fitoj të katër titujt. Unë dua të fitoj Ligën e Kampionëve çdo vit, por nuk u ndjeva si i dështuar kur nuk e bëra.

Ne duam të fitojmë, por unë nuk jam mjeshtri i universit. Ne do të bëjmë më të mirën tonë”, tha Guardiola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat