Milovan Gjukanoviq: Serbët janë okupatorë

Futboll

Milovan Gjukanoviq: Serbët janë okupatorë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 12:25
Gjukanoviq

Milovan Gjukanoviq, shef i departamentit ndërkombëtar të Malit të Zi i ka çmendur serbët me komentin e tij të fundit.

Ai në fakt ka komentuar në rrjetin social “Facebook”, ku i ka quajtur serbët si okupatorë, të cilët ishin internuar gjatë aksionit ushtarako-policor “Stuhia” në Kroaci në vitin 1995.

Serbët e kanë quajtur si skandaloz këtë koment dhe si një mesazh të turpshëm, ndërsa habiten se si Federata e Futbollit të Malit të Zi e as presidenti Dejan Saviceviq nuk e ka bërë asnjë reagim.

“Ata nuk e festuan persekutimin e serbëve, por çlirimin e kroatëve nga pushtuesit (okupatorët)”, ka komentuar Gjukanoviq nën linkun e portalit kroat “Vecernji”, me titullin:

“Përsëri sulm mediatik serb: Pankarta e turpshme në Split, e festuan persekutimin e serbëve”.

Me këtë rast, Gjukanoviq iu doli në krahë kroatëve, ndërsa serbët e dënuan ashpër këtë koment të zyrtarit të Federatës Malazeze të Futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat