KI Klaksvik - Ballkani, befasojnë bastet ndërkombëtare 

Futboll

KI Klaksvik - Ballkani, befasojnë bastet ndërkombëtare 

Nga: Kemajl Goca Më: 11 gusht 2022 Në ora: 14:37
Ballkani

Ballkani i Therandës nuk konsiderohet favorit në përballjen në udhëtim, kundër skuadrës nga Ishujt Faroe KI Klaksvik, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Conference League në futboll.

Kampioni i Kosovës, e ka fituar ballafaqimin e parë me rezultat minimal 3:2, ndërsa sonte synon të kthehet i pamposhtur dhe të kualifikohet në play-off.

Kryetrajneri Ilir Daja, ka rastin e madh që të futet në histori me Ballkanin, të bëhet skuadra e parë nga Kosova që prek Play-off-in e Conference League. Ndeshja luhet sonte në orën 20.00.

Image

Bastet

Bastet ndërkombëtare befasojnë, favorizojnë KI Klaksvik-un.  

Kompania e basteve “10Bet”  e ka 2.10 për fitoren e KI Klaksvik-ut, 3.15 për barazim dhe 3.10 për triumfin e Ballkanit.

Pothuajse ngjashëm e ka “bet365”, 2.20 për triumfin e vendasve, 3.60 për barazim dhe 3.10 për fitoren e kampionit të Kosovës.

Pak më ndryshe “bwin”, e ka koeficientin 2.10 për fitoren e KI Klaksvik-ut, 3.30    për barazim dhe 3.30 për ngadhënjimin e Ballkanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat