Bravo do të kalojë në Madrid në formë huazimi

Futboll

Bravo do të kalojë në Madrid në formë huazimi

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 15:24
Bravo do të kalojë në Madrid në formë huazimi

Iker Bravo raportohet se karrierën do ta vazhdojë te gjiganti spanjoll, Real Madrid.

‘Marca’ të enjten shkruan se ‘Los Blancos’ në parim ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusen për transferimin e Iker Bravo.

Talenti gjermani fillimisht do të kalojë në tek rinjtë e Reali që drejtohen nga Raul.

17 vjeçari siç raportohet, ka të ardhme të ndritshme, madje, ai është në shënjestër të top-klubeve evropiane, por duket se Bravo tashmë ka vendosur që të vesh fanellën e madrilenëve.

Bravo do të kalojë në Madrid në formë huazimi me opsionin e blerjes prej 7 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat