Vdes në moshë të re ish-lojtari i Hajdukut

Futboll

Vdes në moshë të re ish-lojtari i Hajdukut

Nga: K. Goca Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:59
Vdes në moshë të re ish-lojtari i Hajdukut

Në moshën 29-vjeçare ka ndërruar jetë papritur ish-futbollisti i Hajdukut, Joshko Hajder.

Klubi nga Spliti thekson se futbollisti i ndjerë fitoi tre trofe kombëtarë me grupmoshat e reja të Hajdukut, i fundit në sezonin 2011/2012, kur fitoi titullin kampionatin kroat nën drejtimin e Misha Krstiçeviç dhe Stjepan. Andrijasheviq.

Për ekipin e seniorëve të Hajdukut të Splitit, Hajder luajti tre ndeshje, ndërsa në karrierën e tij u paraqit edhe për Splitin, Imotskin, Istra-n, Primorac-in, Solin-in dhe Omish-in, njofton media kroate "24 sata". 

Vdekja e tij në moshë të re ka tronditur futbollin në përgjithësi kroat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat