Drita shmang humbjen nga Trepça’89, kthehet me një pikë

Futboll

Drita shmang humbjen nga Trepça’89, kthehet me një pikë

Nga: Kemajl Goca Më: 13 gusht 2022 Në ora: 17:48
Pamje nga ndeshja

Trepça ’89 e Mitrovica, me kryetrajner Shpëtim Idrizin, startuan me barazim (2:2) në duel me Dritën e Gjilanit.

Mitrovicasit pas një viti u rikthyen në elitën, skuadër që iu mohua fitorja në pjesën e dytë dhe nuk i gëzuan me tre pikë mbi 2 mijë shikues në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Trepça ‘89 barazon me rezultat 2:2 me Dritën.

Në pjesën e parë u shënuan dy gola brenda tre minutave nga futbollisti Mba (36’ e 38’), duke avancuar me 2:0 Trepça ’89.

Në minutën e 73-të, Drilon Islami godet nga distanca dhe rezultatin (2:1). 

Në minutën e 85-të, pasi i shikua VAR, u akordua penallti për Dritën, ndërsa Ardit Tahiri e konkretizon në gol, 2:2.

Në hapje të elitës së futbollit të Kosovës, i ndanë pikët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat