Skuadra shqiptare shkatërron Teteksin e Tetovës

Futboll

Skuadra shqiptare shkatërron Teteksin e Tetovës

Nga: K.G. Më: 13 gusht 2022 Në ora: 21:41
Skuadra shqiptare shkatërron Teteksin e Tetovës

Pas shtyrjes zyrtare të xhiros së parë të sezonit të ri në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll, disa nga skuadrat e ligës së dytë zhvilluan ndeshje miqësore. 

Skuadra shqiptare Arsimi nga Çegrani bëri befasi të madhe pasi që e mundi me rezultat bindës 6:1 Teteksin e Tetovës. 

Ajrulla me dy gola dhe nga një të Aliut, Selimit, Xhemailit dhe Selimit, “verdhezinjtë” shënuan fitore bindëse. 

Nuk pati gola në ndeshjen miqësore ndërmjet Vardarit dhe Lokomotivës. 

Dueli përfundoi 0:0.

Po ashtu u zhvillua edhe një ndeshje miqësore mes rivalëve të qytetit Voska Sport dhe Ohrit Lihnidos. Ohrianët triumfuan 2:1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat