Batatina: Ndeshja e parë nuk luhet por fitohet

Futboll

Batatina: Ndeshja e parë nuk luhet por fitohet

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 19:17
Batatina: Ndeshja e parë nuk luhet por fitohet

Llapi e filloi për mrekulli edicioni e ri në Superligën e Kosovës në futboll. 

Bardhekaltrit shënuan fitore minimale 1-0 në udhëtim te Drenica, duke arkëtuar pikët e plota në xhiron e parë të elitës së futbollit.

Pas ndeshjes për “Art Sport” foli trajneri i Llapit, Tahir Batatina i cili tha se ndeshjet e para kampionale janë të vështira por u shpreh se Llapi ka një strukturë të mirë për të arritur objektivat e tyre.

“Ndeshjet e para janë të vështira, kemi bërë lëvizje të qëlluara. Ndeshja e parë nuk luhet por fitohet, edhe skuadrat e mëdha evropiane e kanë të vështirë në fillim.

E kemi ditë që është vështirë ndaj Drenicës, motivi i skuadrave është i lartë, Drenica luftoi deri në fund ju uroj rrugëtim të mbarë në këtë sezon. Llapi ka synime të qarta të jetë sa më lartë në tabelë“, tha Batatina..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat