Conte: Incidenti? Është problem i imi dhe i Tuchelit

Futboll

Conte: Incidenti? Është problem i imi dhe i Tuchelit

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 22:44
Conte: Incidenti? Është problem i imi dhe i Tuchelit

Antonio Conte nuk preferoi të komentojë incidentin mes tij dhe Thomas Tuchel në fund të ndeshjes Chelsea-Arsenal, duke e quajtur atë një çështje mes dy trajnerëve, teksa u përqendrua më së shumti te sfida e “Stamford Bridge”.

Tekniku Italian nuk i kurseu komplimentet për kundërshtarin, megjithatë shtoi se edhe djemtë e tij kishin bërë maksimumin për të qëndruar në lojë dhe kishin pasur rastet e tyre për të merituar këtë pikë në derbi.

“Unë mendoj se është më mirë të flasim për ndeshjen, pasi ajo që ndodhi mes meje dhe Tuchel, është diçka e jona.

Ishte një ndeshje e vështirë, ndaj një kundërshtari shumë të fortë, megjithatë ne bëmë maksimumin për të qëndruar në lojë deri në fund dhe u shpërblyem me atë gol që na dha një pikë.

Jemi të vetëdijshëm që na duhet ende shumë punë për të rivalizuar me kundërshtarë si Chelsea. Tërheqja prej flokësh e Romeros ndaj Cucurellës? Nuk e kam parë!”, u shpreh Conte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat