Kapitenët e Barcelonës nuk do të kenë një ulje pagash

Futboll

Kapitenët e Barcelonës nuk do të kenë një ulje pagash

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 16:27
Kapitenët e Barcelonës nuk do të kenë një ulje tjetër pagash

Kapitenët e Barcelonës nuk do të kenë një ulje tjetër pagash në afatin kalimtar të verës.

Klubi është takuar së fundmi me përfaqësuesit e Sergio Busquets, Gerard Pique dhe Jordi Alba për të gjetur një formulë përmes së cilës këto ulje rrogash mund të përkthehen në më shumë hapësirë ​​në faturën e pagave.

La Liga ia ka bërë të qartë Barcelonës se marrja e një ulje page tjetër të Pique nuk do t’i ndihmojë ata të krijojnë hapësirë ​​në kufirin e pagave të tyre dhe të regjistrojnë lojtarë të rinj.

Dy palët janë takuar ditët e fundit në përpjekje për të gjetur një zgjidhje të kënaqshme reciproke, por nuk ka qenë e mundur.

Pique tashmë ka bërë disa ulje pagash, ose duke shtyrë pagesat ose duke ulur drejtpërdrejt pagën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat