Real Madrid ka gjetur një zëvendësues për Casemiron

Futboll

Real Madrid ka gjetur një zëvendësues për Casemiron

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 18:04
Casemiro

Në ditët apo edhe orët e ardhshme, Casemiro do të kalojë nga Real Madrid te Manchester United.

Trajneri i Madridit konfirmoi lëvizjen, duke thënë se braziliani ishte i vendosur të merrte një sfidë të re.

Ndërkohë, Real Madridi do të duhet të hyjë në merkato dhe të kërkojë një mesfushor. Lojtari i Tottenham Hotspur, Pierre-Emile Hojbjerg është shënjestruar nga Madridi, sipas The Telegraph. Danezi vlerësohet në 40 milionë euro nga ekspertët e portalit transfermarkt, marrë nga euro-football.

Pierre-Emile Hojbjerg ka luajtur 90 minuta në secilën nga dy ndeshjet e Tottengam këtë sezon. Madje mesfushori danez ka arritur të shënojë edhe një gol duke firmosur në portën e Chelsea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat