Polonia fiton, Uellsi bie në Ligën B 

Futboll

Polonia fiton, Uellsi bie në Ligën B 

Nga: K. G. Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:41
Polonia fiton, Uellsi bie në Ligën B 

Uellsi mposhtet si vendas me rezultat 1:0 nga Polonia dhe bie në Ligën B. 

Polakët fituan sfidën vendimtare dhe si finale në duel me Uellsin në Cardiff.

Futbollisti Swiderski në minutën e 58-t shënoi për fitoren e polakëve.

Holanda përfundon në vend të parë me 16 pikë në Grupin e 4-t të Ligës së Kombeve, divizioni A, pasojnë Belgjika me 10, Polonia 7 dhe Uellsi me 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat