Pioli: Jam i emocionuar nga fitorja në sekondat e fundit

Futboll

Pioli: Jam i emocionuar nga fitorja në sekondat e fundit

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 23:48
Pioli: Jam i emocionuar nga fitorja në sekondat e fundit

Stefano Pioli pranon se fitorja e Milanit në kohën shtesë e emocionoi shumë.

Gjithçka dukej se po shkonte keq për kuqezinjtë në Stadio Castellani, pasi Nedim Bajrami barazoi rezultatin në fund të ndeshjes.

Megjithatë, Milani refuzoi të dorëzohej, duke shënuar dy gola të tjerë në shtesë me goditjen e Fode Ballo-Toure dhe Rafael Leaos.

Është një fitore e grupit, ne jemi të etur të rritemi së bashku dhe të bëjmë sa më mirë që të jetë e mundur”, tha Pioli për Sky Sport Italia.

Lëndimet ndodhin gjatë një sezoni, por unë jam me fat që kam shumë lojtarë të talentuar që të gjithë kanë qëndrimin e duhur dhe mendojnë se janë brenda projektit.

“Ishte një lojë e çuditshme, intensive, ne duhet të kishim shënuar më herët, më emocioni shumë fitorja në sekondat e fundit”, përfundoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat