Formacionet zyrtare, Man.City-Man Utd

Futboll

Formacionet zyrtare, Man.City-Man Utd

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 14:06
Foto ilustrim

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United.

“Etihad Stadium” do të jetë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër një formë të jashtëzakonshme të rezultateve dhe synojnë titullin kampion në këtë edicion.

“Djajtë e Kuq” kanë katër fitore dhe një humbje në pesë ndeshjet e fundit, kurse “Citizens” kanë dy barazime dhe tre fitore.

Skuadra e Pep Guardiolas renditet në vendin e dytë me 17 pikë, kurse ajo e Eric Ten Hag pozicionohet e gjashta me 12 pikë.

Ndeshja zhvillohet nga ora 15:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Manchester City: Ederson, Walker, Akanji, Ake, Cancelo, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Fodenm Haaland, Grealish

Manchester United: De Gea, Martines, Fernandes, Rashford, Malacia, Eriksen, Varane, Dalot, Antony, Sanco, McTomminay

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat