Tirana vishet me ngjyrat e derbit, pritet një “Air Albania” i mbushur plot

Futboll

Tirana vishet me ngjyrat e derbit, pritet një “Air Albania” i mbushur plot

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 15:17
Tirana vishet me ngjyrat e derbit, pritet një “Air Albania” i mbushur plot

Në “Air Albania”, sonte në orën 19:00 do të luhet derbi Partizani-Tirana.

Të kuqtë pritës do të kërkojnë të thyejnë “mallkimin” pasi kampionët aktualë të Shqipërisë nuk mposhten nga Partizani prej pesë ndeshjesh.

Sfida pritet me shumë rivalitet, ku “demat e kuq” vijnë si kryesues të kampionatit me 12 pikë, + 4 nga bardheblutë e vendit të 5-të.

Kampionët në fuqi të Orges Shehit do të luajnë këtë ndeshje pas fitores ndaj Teutës, teksa nuk mposhten prej 3 ndeshjesh, disfata e parë dhe e fundit ishte kundër Vllaznisë në stadiumin “Selman Stërmasi” me shifrat 1-2.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat