Ulpiana kryeson në Grupin B, Vushtrria barazon me Kikën

Futboll

Ulpiana kryeson në Grupin B, Vushtrria barazon me Kikën

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:03
Ulpiana

Ulpiana e Lipjanit kryeson me 16 pikë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

Vushtrria ngec për kreun e tabelës pas barazimit 0:0 në Dardanë me Kikën e Hogoshtit.

Rezultatet 

Ulpiana - Arbëria 2:1
2 Korriku - Flamurtari 0:3
Vjosa - Fushë Kosova 1:3
Vllaznia - Ramiz Sadiku 1:2
Kika - Vushtrria 0:0

Në Grupin B, Ulpiana kryeson me 16, pasojnë Fushë Kosova 12, Vushtrria 12, Vjosa 11, Kika 10, Flamurtari 9, Ramiz Sadiku 8, Vllaznia 7, Arbëria 7 dhe 2 Korriku ka 2 pikë.

Në javën e ardhshme do të takohen: Vushtrria - Ulpiana, Ramiz Sadiku - Vjosa, Arbëria - 2 Korriku, Fushë Kosova - Flamurtari, Vjosa- Vllaznia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat