Carlo Ancelotti do që të mbetet edhe më gjatë te Reali

Futboll

Carlo Ancelotti do që të mbetet edhe më gjatë te Reali

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 20:51
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti ka thënë që nuk ka për qëllim të largohet nga Santiago Bernabeu në të ardhmen e afërt.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Ancelotti e ka shprehur dëshirën për të mbetur edhe më gjatë në “Santiago Bernabeu”, kur ka folur për Rai Sport.

Ancelotti është duke kaluar në periudhën e tij të dytë te Mbretërit, ku sezonin e kaluar arriti ta fitojë kampionatin spanjoll dhe Ligën e Kampionëve.

Kontrata e 63-vjeçarit skadon në qershor të vitit 2025.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat