Ajaxi mirëpret Napolin

Futboll

Ajaxi mirëpret Napolin

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 16:23
Ilustrim

Ajaxi mirëpret Napolin!

Ajaxi pret Napolin në shtëpi në ndeshjen e raundit të tretë në grupe të Ligës së Kampionëve.

Klubi holandez e quan këtë sfidë si një ndeshje legjendare, për shkak të dy legjendave, Johan Krujf dhe Diego Maradona, të cilët nuk jetojnë më.

Kështu Ajaksi ka zgjedhur pikërisht këto dy legjenda për të mirëpritur Napolin, të cilët ndodhen të ulur në një kolltuk mbi re dhe bëhen gati për të ndjekur këtë sfidë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat