Atletico Madrid bind Barcelonën për Griezmannin

Futboll

Atletico Madrid bind Barcelonën për Griezmannin

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 14:31
Atletico Madrid bind Barcelonën për Griezmannin

Atletico Madrid ka gjetur gjuhën e përbashkët me Barcelonën në lidhje me Antoine Griezmann.

Sulmuesi francez, i cili u rikthye te “Colchoneros” verën e kaluar pas dy sezoneve aspak pozitive në “Camp Nou”, do të bëhet përfundimisht një lojtar i ekipit të Simeones për 20 milionë euro + 2 milionë të tjera në formë bonusesh.

Drejtuesit e Atleticos insistuan që homologërt e Barcelonës të ulnim pretendimet e klauzolës prej 40 milionë eurosh (nëse luante 50% të ndeshjeve) në lidhje me 31-vjeçarin, i cili këtë sezon ka shënuar një gol në Champions League, ndërkohë që numëron dy gola dhe një asist në Champions League.

Diego Simeone kërkoi me ngulm qëndrimin e sulmuesit në kryeqytetin spanjoll. Të njëjtën dëshirë pati edhe Griezmann. Ai reduktoi pagën sezonale prej 20 milionë eurosh vjet, teksa tani duhet të bëjë një tjetër sforco (30%) për të firmosur me Atletico Madrid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat