Xherdan Shaqiri flet për Neymarin dhe për ndeshjen Brazil - Serbi

Futboll

Xherdan Shaqiri flet për Neymarin dhe për ndeshjen Brazil - Serbi

Nga: K. Goca Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 14:16
Murat Yakin dhe Xherdan Shaqiri

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, anëtar i kombëtares së Zvicrës, flet për ndeshjen me Brazilin. Ai përveç kësaj, ka folur edhe për sfidën Brazil – Serbi dhe për Neymarin.

Zvicra do të takohet me Brazilin, në ndeshjen që luhet nesër në orën 17.00. 

Çfarë thotë Shaqiri për ndeshjen Brazil - Serbi: “Ne i ndjekim të gjithë kundërshtarët tanë”, tha Shaqa. Nëse ndeshja kundër

Serbisë është vendimtare: “Ne mendojmë vetëm për ndeshjen kundër Brazilit”.

Shaqiri për Neymarin thotë: “E mira e një kombi më të vogël është se ka të bëjë kryesisht me një ekip.

Kjo është arsyeja pse ne kemi qenë gjithmonë të suksesshëm”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat