Drejtori i Barcelonës nuk heq dorë nga Messi

Futboll

Drejtori i Barcelonës nuk heq dorë nga Messi

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 17:37
Drejtori i Barcelonës nuk heq dorë nga Messi

Lionel Messi dhe Barcelona mund të bashkohen sërish, për një sezon të fundit së bashkut dhe për t’i dhuruar lamtumirën e duhur sulmuesit i cili para dy sezoneve nuk u largua në mënurën ideale nga Camp Nou.

Së fundmi, është drejtori sportiv i katalanasve, Jordi Cruyff ai i cili thekson se Barcelona dhe Messi do të duhet të ribashkohen sërish.

“Barcelona dhe Messi duhet të jenë sërish bashkë, kjo është një ide e qartë. Nuk e di si mund të jenë rrethanat, ndoshta diçka e tillë do të ndodhë vetëm pasi Messi të tërhiqet nga futbolli. Por, e sigurt është se Barcelona dhe Messi kanë nevojë edhe për një “kërcim” të fundit për të marrë më të mirën nga secila palë”, u shpreh Cruyff.

Nga ana tjetër, kujtojmë se Messi në ditët e fundit ka përfunduar në qendër të merkatos teksa klubi i MLS, Inter Miami që është në pronësinë e David Beckham mbetet një nga më të interesuarit për shërbimet e “pleshtit”. Kontrata e Messit me PSG përfundon në fundin e sezonit aktual, teksa edhe parisienët pretendojnë ta bindin të qëndrojë 35-vjeçarin për të paktën një tjetër sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat