Agnelli: Juventusi është më i madh se çdo drejtues

Futboll

Agnelli: Juventusi është më i madh se çdo drejtues

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:16
Agnelli

Ish-presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka folur pas dorëheqjes nga klubi.

“Juventusi është më i madh se çdo njeri që mund të jetë ndonjëherë në krye. Unë mbetem tifozi numër një i Juventusit", ka thënë Agnelli. 

Përvç Agnellit dhe Nedvedit, pjesë e bordit drejtues ishin edhe Maurizio Arrivabene, Laurence Debroux, Massimo Della Ragione, Kathryn Fink, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio, Giorgio Tacchia dhe Suzzanne Heywood.

Kjo ka ndodhur pasi klubi nga Torino po hetohet për transferta të dyshimta financiare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat