Barcelona tërhiqet nga gara për Endrick

Futboll

Barcelona tërhiqet nga gara për Endrick

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 14:09
Barcelona tërhiqet nga gara për Endrick

Gara për sensacionin brazilian Endrick po nxehet, me trajnerin e Barcelonës Xavi që e ka pranuar gjatë vikendit që katalunasit janë në bisedime me tinejxherin për një kalim tek ta në të ardhmen

Trajneri i Barçës madje e ka pranuar që kanë mbajtur bisedime si me Endrick ashtu edhe babain e tij, të cilit ia kanë shpalosur projektin e ri për skuadrën nga Camp Nou.

Por, siç raporton Marca, ngarkesa me borxhe që ka Barcelona bën që ata të mos jenë shumë optimist për mundësitë që ata të nënshkruar me të duke pasur parasysh problemet e mirëdokumentuara financiare që kanë ata, dhe kanë vendosur që të tërheqin nga gara për nënshkrimin e talentit brazilian.

Endrick, i cili ka kontratë me klubin e tij Palmeiras deri më 2025, e vendos skuadrën braziliane në një pozitë të mirë për të kërkuar një shumë të madhe parash, së paku 60 milionë euro kesh për asetin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat