Kamerun – Brazil, formacionet zyrtare

Futboll

Kamerun – Brazil, formacionet zyrtare

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 19:18
Kamerun – Brazil, formacionet zyrtare

Brazili zhvillon sot ndeshjen e fundit në Grupin G të Botërorit ‘Katar 2022’ ndaj Kamerunit. 

Sfida zhvillohet në stadiumin “Lusail Stadium”, me fillim nga ora 20:00.

Brazilianët tashmë e kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales pas fitoreve ndaj Serbisë dhe Zvicrës në dy ndeshjet e para.

Në anën tjetër, Kameruni renditet i fundit në grup me vetëm një pikë.

Formacionet zyrtare: 

Kamerun: Epassy; Fai, Tolo, Wooh, Ebosse; Ngamaleu, Anguissa, Kunde; Aboubakar, Choupo-Moting, Mbeumo

Brazil: Ederson; Dani Alves, Militao, Bremer, Alex Telles; Fabinho, Fred, Rodrygo; Antony, Gabriel Jesús, Martinell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat