Kështu duket renditja në Grupin G

Futboll

Kështu duket renditja në Grupin G

Nga: K.G. Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 19:40

Brazili kryeson me 6 pikë në grupin G në kuadër të Kampionatit Botëror.

Zvicra është në pozitën e dytë me 3 pikë, duke lënë pas Kamerunin me 1 dhe Serbinë me 1.

Futbollistët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, janë të vendosur për rezultat të favorshëm.

Grupi G

1. Brazili    2    2    0    0    3:0    6
2. Zvicra    2    1    0    1    1:1    3
3. Kameruni    2    0    1    1    3:4    1
4. Serbia    2    0    1    1    3:5    1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat