Bielsa pritet të udhëheq kombëtaren e njohur

Futboll

Bielsa pritet të udhëheq kombëtaren e njohur

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 18:03
Bielsa pritet të udhëheq kombëtaren e njohur

Diego Alonso pritet që të largohet nga pozita e përzgjedhësit te Uruguai.

Uruguai nuk ia doli të kalonte fazën e grupeve në Kupën e Botës “Katar 2022”, dhe ky eliminim i hershëm pritet që të shënojë edhe fundin e Alonsos në krye të kësaj kombëtareje.

Sipas “TyC Sports”, Marcelo Bielsa do të jetë pasardhësi i tij, me marrëveshjen që thuhet se do të jetë 4-vjeçare.

67-vjeçari vlerësohet si një prej trajnerëve më të mirë në botën e futbollit.

Bielsa ishte më parë në krye të kombëtares së Kilit, nga viti 2007 deri në vitin 2011, si dhe gjashtë vjet në krye të Argjentinës.

“El Loco” është i papunë që nga shkurti i këtij viti, kur ai u largua nga Leeds Unitedi.

Marcelo Bielsa gjatë karrierës së tij ka drejtuar edhe skuadrat e njohura, si: Lazio, Marseille, Athletic Bilbao e Espanyol.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat