Parashikimi për Jesus dëshpëron tifozët

Futboll

Parashikimi për Jesus dëshpëron tifozët

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 14:30
Parashikimi për Jesus dëshpëron tifozët

Ylli i Arsenal-it, Gabriel Jesus thuhet se mund të qëndrojë larg fushave për tre muaj pas dëmtimit të pësuar në gju. Jesus, 25 vjeç, tashmë është e sigurt se do të jetë i ndalur për rreth katër javë dhe është vendosur të kthehet në Angli për t’u vlerësuar nga mjekët e Arsenalit pas largimit nga Kupa e Botës.

Sipas sportv, nëse sulmuesi do të duhet të operaohet, atëherë ai do të jetë jashtë fushës për të paktën tre muajt e ardhshëm. Sulmuesi e konfirmoi dëmtimin e tij me një mesazh në Twitter:

“Nëse do të kishte një afat kohor dhe do të mund t’ju shihja dhe t’ju tregoja diçka, do të thosha ‘Gabriel, ti je një fitues’. Faleminderit të gjithëve që dërguan mesazhe mbështetjeje dhe dashurie”.

Një ndalim prej 3 muajsh do të ishte një goditje e madhe për shpresat e Arsenal-it për titull në Premier, me Jesus-in që është pjesë integrale e sulmit të Topçinjve. Ky dëmtim mund të përshpejtojë planet e klubit në merkato për të marrë një sulmues të ri në janar.

Eddie Nketiah është aktualisht i vetmi sulmues tjetër në skuadër. Dhe ndërsa ai ka qenë një zëvendës i besueshëm për Jesus kur hyri në ekip, ka pikëpyetje mbi qëndrueshmërinë afatgjatë të aktivizimit të tij si sulmuesi kryesor.

Tifozët e Arsenalit gjithashtu nuk i morën mirë lajmet për dëmtimin e Jesus, me një që sugjeroi se sezoni i tyre ka përfunduar. Ndërsa Arsenali ka 37 pikë pas 14 ndeshjesh, ecuria e tyre prej 31 pikësh në 12 ndeshje i vendos ata në rrugën e duhur për të thyer rekordin e klubit për pikë.

Për më tepër, sugjeron se historia është në anën e tyre – me vetëm një ekip që nuk arriti ta fitojë Premier League pasi fitoi po aq pikë në atë fazë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat