Shkëndija shumë e fortë për Makedonija GP

Futboll

Shkëndija shumë e fortë për Makedonija GP

Nga: K. G. Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 15:22
Shkëndija

Shkëndija e Tetovës u kthye me tre pikë të mëdha nga Shkupi. 

Tetovarëtr shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Makedonija GP, në takimin e javës së 17-të të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut.

Kuqezinjtë u treguan shumë të fortë për vendasit.

Për Shkëndijen shënuan Doriev (19’ e 84’) dhe Hasani (51’) dhe për vendasit Skënderi (42’).

Shkëndija renditet në vend të tretë me 28 pikë dhe Makedonija GP në të tetin me 17 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat