Vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Futboll

Vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 16:04
Vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Surpriza e pakëndshme nga Japonia ka pllakosur heshtjen në kampin e lojtarëve gjermanë, pjesëmarrës në Botërorin e Katarit. Gjithsesi Manuel Nojer i ka dhënë përgjigje mikrofonave të “Sport 1” mbi vazhdimin e rrugëtimit te përfaqësuesja:

“Nuk e mendoj të largohem. Nëse Gjermania do të më ftojë sërish, do të jem i gatshëm. Dëshira dhe obligimi im dihet”, pohonte gardiani 36-vjeçar.

Manuel shfrytëzoi momentin të tregonte disa nga përjetimet e eliminimit: “Natyrisht që jemi të fustruar dhe është kjo pika ku ne duhet t’ia nisim punës nga e para.

Reflektimi nga i gjithë ky rrugëtim i zbehtë nga ana jonë”, përfundoi me nota trishtuese kapiteni gjerman.

Vlen të theksohet se Nojer me prezencën ndaj Kosta Rikës arriti kuotën e 19 prezencave ne Botërorë, si askush tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat