Hyn në histori, vetëm Messi dhe Mbappe kanë statistika më të larta

Futboll

Hyn në histori, vetëm Messi dhe Mbappe kanë statistika më të larta

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 23:48
Ivan Perishiq

Hyn në histori, vetëm Messi dhe Mbappe kanë statistika më të larta!

Ivan Perishiq, autori i golit të barazimit 1-1 të Kroacisë me Japoninë, mori pjesë aktive në 10 gola në 14 ndeshje në Kupën e Botës.

Që kur mbrojtësi kroat bëri debutimin e tij në këtë kompeticion në vitin 2014:

Vetëm Lionel Messi (12 – tetë gola, katër asistime) dhe Kylian Mbappe (11 – nëntë gola, dy asistime) janë përfshirë në më shumë gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat