Statistika e tmerrshme e Spanjës

Futboll

Statistika e tmerrshme e Spanjës

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 19:58
Statistika e tmerrshme e Spanjës

Një eliminim që askush se priste, por që ndodhi! Spanja i jep lamtumirën Botërorit të Katarit, pasi humbi përballë Marokut në fazën e 1/16.

Ata nuk arritën të shënonin asnjë gol duke humbur edhe tre penallti.

Rikujtojmë që Spanja është shpallur vetëm 1 herë kampione bote në vitin 2010 në Afrikën e Jugut. Që atëherë, iberikët kanë fituar vetëm 3 nga 11 ndeshje të luajtura në Kupën e Botës.

Në vitin 2014 në Brazil, ata fituan ndaj Australisë, në Botërorin e Rusisë 2018 mposhtën Iranin. Në këtë Botëror, ata fituan ndeshjen debutuese ndaj Kosta Rikës 7-0.

Një statistikë e turpshme për ekipin e Luis Enrike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat