Abazaj: Vij nga një dëmtim dy muaj e gjysmë

Futboll

Abazaj: Vij nga një dëmtim dy muaj e gjysmë

Më: 26 janar 2023 Në ora: 23:02
Abazaj

Tirana arriti një fitore të rëndësishme përballë Erzenit në transfertë me rezultatin 0-2. Për bardheblutë debutoi dhe blerja më e re, Kristal Abazaj, i cili u shpreh se forma e tij nuk është më e mira, por që është i lumtur për fitoren e ekipit.

“Më mirë se kaq nuk mund ta nisja. Ishte një fitore shumë e rëndësishme për objektivat.

Unë që fëmijë kam qenë tifoz i Tiranës. Mendoj se është një fillim i mbarë.

Unë nuk jam gati 100% të jap më të mirën. Në ndeshjen në vijim do jap më të mirën që të kthehem në formën që kam qenë më përpara.

Unë jam profesionist. Të jem i sinqertë vij nga një dëmtim gati 2 muaj e gjysmë. E kam marrë pak me terezi që të arrij formën e mëparshme”, u shpreh Abazaj për “Oversport”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat