Djali i Ancelottit, kandidat

Futboll

Djali i Ancelottit, kandidat

Më: 27 janar 2023 Në ora: 12:33
Djali i Ancelottit, kandidat

Davide Ancelotti ishte në pankinë, pranë babait të tij, në derbin e Kupës së Mbretit mes Realit të Madridit dhe Atléticos së Madrid. Djali i trajnerit të “Los Blancos” u pa shumë aktiv në stol.

Diçka e zakonshme tek ai. Në Itali dhe Angli është përhapur lajmi se Davide është një opsion për stolin e Evertonit.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, largimi i tij do të jetë i mundur vetëm nëse drejtuesit e Realit japin miratimin.

“Toffees” e njohin Daviden që nga koha e Carlo Ancelottit tek Evertoni. Ata kanë kujtime të mira nga djali i trajnerit veteran, që duket se ka mësuar shumë nga i ati.

Sipas shtypit italian, djali i Ancelottit nuk është opsioni i parë. Argjentinasi Bielsa është avantazh në këtë garë, ku është edhe Sean Dyche, ish-menaxheri i Watfordit dhe Burnley-t.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat