Cavani drejt Brazilit

Futboll

Cavani drejt Brazilit

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 13:30
Cavani drejt Brazilit

Skuadra braziliane e Santos kërkon të sjellë në radhët e saj sulmuesin uruguajan Edinson Cavani, që aktualisht luan me ekipin spanjoll të Valencia.

Sulmuesin 35-vjeçar ka një kontratë që skadon në verën e vitit 2024, por palët mund të arrijnë një marrëveshje për një zgjidhje konsensuale të saj.

Ai që konfirmoi bisedimet është zv.presidenti i Santos, Jose Carlos de Oliveira, që për mediat tha:

“Ne po përpiqemi që ta mbyllim këtë marrëveshje, por asgjë nuk ka përfunduar ende. Ajo që kemi bërë është të kontaktojmë me Cavani dhe i kemi kërkuar të vijë të luajë për ne”.

“I kërkuam nëse ekziston mundësia që të luajë me ne.

I kemi bërë një propozim të mirë, por për momentin nuk ka pranuar.

Gjithsesi, ai nuk na dha një prgjigje përfundimtare”, tha zv.presidenti i Santos për “Globo Esporte”.

Pak kohë më parë, në radhët e Santos erdhi edhe sulmuesi Suarez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat