Mbrojtësi bavarez shkon te këngëtari i operës, probleme me zërin

Futboll

Mbrojtësi bavarez shkon te këngëtari i operës, probleme me zërin

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 13:42
Dajot Upamekano

Mbrojtësi i Bajernit të Munihut, Dajot Upamekano, është gati të rikthehet në aksion në Bundesligë, në ndeshjen e së shtunës së ardhshme ndaj Bohumit, pasi është riaftësuar nga një dëmtim që pësoi pak kohë më parë.

Francezi humbi ndeshjen e fundjavës së kaluar kundër Volfsburgut (4-2) për shkak të problemeve me gishtat e këmbës.

“Jam gati për Bohumin, të shtunën, pastaj për Parisin.

Pata një problem, por kjo nuk do të më pengojë të luaj. Shkova te një ekspert në Konstanz, i cili po kujdeset për të gjithë trupin tim, ” tha ai për “Sport Bild”.

Upamecano zbuloi se ka punuar me një këngëtar opere në teknikën e tij vokale, pasi kishte pasur probleme me zërin (dhimbje fyti dhe ngjirje), kur përpiqej të bërtiste me zë të lartë në fushë.

Edhe këtë problem tashmë e ka hedhur pas krahëve.

Qendërmbrojtësi 24-vjeçar ka luajtur në total në 27 ndeshje me fanellën e Bayernin këtë sezon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat