Mirlind Daku zgjedh ta përfaqësojë Shqipërinë

Futboll

Mirlind Daku zgjedh ta përfaqësojë Shqipërinë

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 18:14
Mirlind Daku zgjedh ta përfaqësojë Shqipërinë

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku shumë shpejt do t’i bashkohet kombëtarës se Shqipërisë.

Kanal10 mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta marrë shumë shpejt.

25-vjeçari kishte qenë pjesë e grupmoshës U21 të Kosovës, ndërsa debutimin me kombëtaren A të “Dardanëve”, Daku e kishte bërë në nëntor të vitit 2020.

Aktualisht, Daku aktivizohet tek ekipi slloven, Mura.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat