Ish-drejtuesi i Milanit kritikon Maldinin

Futboll

Ish-drejtuesi i Milanit kritikon Maldinin

Më: 21 mars 2023 Në ora: 17:57
Maldini

Ish-drejtuesi i Milanit kritikon Maldinin. Massimiliano Mirabelli ka deklaruar se largimi me parametra zero i futbollistëve si Donnarumma, Kessie e Calhanoglu nuk është aspak një gjë e mirë, pasi klubit i mungojnë disa miliona.

Dy drejtuesit e Milanit, Maldini e Massara kanë përfunduar në shënjestrën e Mirabellit, i cili ka sjellë në vëmendje se gjatë kohës së tij, askush nuk la kuqezinjtë me parametra zero.

“Kam qëndruar te Milani vetëm 18 muaj dhe nuk ishte koha e mjaftueshme për ta riorganizuar siç duhet.

Kur erdha, kishim 11 lojtarë në skadencë dhe nuk iku asnjë me parametra zero.

Më pas ikën tre emra të rëndësishëm, si Donnarumma, Calhanoglu e Kessie, nga të cilët mund të ishin arkëtuar mbi 100 milionë euro.

Tani Milani rrezikon të humbë njësoj edhe Leaon dhe ky nuk është aspak një lajm i mirë”, u shpreh Mirabelli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat