Mbappe kërkon takim me Griezmannin

Futboll

Mbappe kërkon takim me Griezmannin

Më: 23 mars 2023 Në ora: 15:55
Kylian Mbappe

Sulmuesi i Francës, Kylian Mbappe, ka dashur të sqarohet me shokun e tij të ekipit te kombëtarja Antoine Griezmann për “promovimin” e fundit që ai mori si kapiten i ri i Gjelave.

Sulmuesi më i ri, në fakt, u zgjodh për të drejtuar skuadrën me shiritin në krah duke krijuar pak zhgënjim te shoku i skuadrës më me përvojë.

Sipas RMC Sport, megjithatë, një sqarim i kërkuar nga Mbappé do të kishte ndodhur mes të dyve për të shmangur tensionet.

Nga sa mësohet, të dy do të kishin biseduar për të mos krijuar probleme në skuadër.

Mbappe dyshohet se i shpjegoi Griezmann-it se ai nuk donte të ishte “udhëheqësi i vetëm” i Francës dhe se donte të llogariste në mbështetjen e tij dhe të veteranëve të tjerë si Olivier Giroud.

Duhet theksuar se të dy lojtarët nuk kanë ndërmend të ndryshojnë qëndrim ndaj kombëtares dhe për rrjedhojë të japin gjithmonë maksimumin në çdo mundësi. Pas këtij sqarimi, çdo tension dhe fërkim duket se është zhdukur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat