Serie A zgjedh trajnerin më të mirë të muajit mars

Futboll

Serie A zgjedh trajnerin më të mirë të muajit mars

Më: 28 mars 2023 Në ora: 19:37
Topi i futbollit

Serie A zgjedh trajnerin më të mirë të muajit mars!

Maurizio Sarri u shpërblye me çmimin për trajnerin më të mirë të muajit Mars në Serie A.

Trajneri 64-vjeçar i Lazios e udhëhoqi skuadrën e tij drejt fitoreve të mëdha në derbi kundër Napolit dhe Romës, duke i detyruar kampionët në humbjen e tyre të parë në shtëpi këtë sezon.

Lazio është ngjitur në vendin e dytë në renditje, dhe po lufton për një biletë që të çon në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat