Publikohen formacionet zyrtare, Teuta - Partizani

Futboll

Publikohen formacionet zyrtare, Teuta - Partizani

Nga: K. Goca Më: 1 prill 2023 Në ora: 17:48
Formacioni i Teutës

Teuta dhe Partini luajnë sot në Durrës një ndeshje shumë të rëndësishme për fatin e sezonit të këtyre dy ekipeve.

Durrsakët kërkojnë që të fitojnë për të synuar ngjitjen dhe afrimin me zonën e Europës edhe në kampionat, pasi ai është objektiv i tyre kryesor. Ndërsa për të kuqtë, fitorja i mban në kreun e renditjes dhe i jep një shtysë më shumë para nisjes së fazës së fundit.

FORMACIONET ZYRTARE

TEUTA: Qirko, Jazxhi, Kuro, Marku, Kotobelli, Gjinollari, Beqja, E. Vila, Kallaku, L. Vila, Gruda.
Trajner: E. Martini

PARTIZANI: Rexhepi, Preka, Sota, Menish, Hadroj, Matondo, Murataj, Rrapaj, Da Silva, Selmani, Mba.
Trajner: Xh. Kolela.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat