Nuk fituan një duel ndaj Lazios

Më: 9 prill 2023 Në ora: 11:14
Lazio

Lazio vazhdon të konfirmojë formën fantastike në Serie A. Bardhekaltrit e Sarrit mposhtën 2-1 Juventusin në “Olimpico”, rezultat që minimizon shpresat e bardhezinjve për kualifikimin në Champions.

Adrien Rabiot realizoi golin e barazimit të përkohshëm të Juves. Mesfushori francez është golashënuesi më i mirë i “Zonjës së Vjetër” në Serie A me 8 gola, po aq sa Vlahovic.

Pas ndeshjes, Rabiot u shfaq tepër i pezmatuar, ndërkohë që nuk i kurseu kritikat për veten e tij dhe shokët e skuadrës.

“E filluam ndeshjen keq, ishim shumë të butë dhe nuk fituam asnjë duel në pjesën e parë. Zhvilluam një pjesë të parë të turpshme.

Në të dytën u përmirësuam, por nuk mjaftoi të merrnim pikë”, deklaroi 28-vjeçari, ndër të paktët lojtarë të skuadrës së Max Allegrit që po zhvillon një sezon pozitiv.