Hesht Romën në komunikimin me opinionin

Futboll

Hesht Romën në komunikimin me opinionin

Më: 28 maj 2023 Në ora: 16:04
Hoze Murinjo

Hoze Murinjo dhe Roma refuzuan të flasin për mediat pas humbjes 2-1 ndaj Fiorentinës që i përjashton ata nga gara për “Top 4” në Serie A.

Ishte një paraqitje e fortë e pjesës së parë në ‘Stadio Franchi’ për ‘Giallorossi’, të cilët kaluan në epërsi përmes Stefan El Sharavit dhe patën shumë raste për të rritur avantazhin e tyre të mohuar nga portieri Mikele Çerofolini.

Megjithatë, “Viola” vazhdoi të shtynte dhe rriti cilësinë me zëvendësime vetëm disa ditë pasi humbi finalen e Kupës së Italisë nga Interi, duke e kthyer atë në një magji tre minutëshe me Luka Joviç dhe Xhonatan Ikone.

Ky rezultat do të thotë se Roma tani nuk mund të kualifikohet në Ligën e Kampionëve përmes Serie A, kështu që shpresa e tyre e vetme është të mposhtin Seviljan në finalen e Ligës Evropa më 31 maj dhe ta fitojnë atë trofe.

Do të siguronte gjithashtu pesë ekipe të Serie A në turne, pasi katër më të mirat dhe fituesit e Ligës Evropa hyjnë në fazën e grupeve.

Kishte më shumë lajme të këqija, pasi El Sharavi u largua në pjesën e parë, thuhet për shkak të një problemi muskulor. Murinjo gjithashtu mori një karton të verdhë për mospajtim dhe do të pezullohet për ndeshjen e fundit të Serie A të sezonit kundër Spezias .

Besohet se urdhri erdhi direkt nga Mourinjo për të mos komunikuar me mediat, duke shpresuar që të gjithë të fokusohen në finalen e ardhshme të Ligës së Evropës me Seviljan më 31 maj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat