Drenica përshëndetet nga liga me humbje

Futboll

Drenica përshëndetet nga liga me humbje

Nga: K. G. Më: 28 maj 2023 Në ora: 16:51
Drita

Drita e Gjilanit ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Drenicës, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Drenica për herë të parë bie nga elita e futbollit të Kosovës.

Për Drenicën shënoi Vojvoda (17’) dhe për Dritën realizuan Jashari (22’), Iran Junior (47’ e 72’).

Drita përfundon në vend të dytë me 70 pikë, tre më pak se kampioni Ballkani dhe Drenica është në fund me 23 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat