Ndodh për herë të parë në histori

Futboll

Ndodh për herë të parë në histori

Më: 31 maj 2023 Në ora: 23:32
Pamje nga ndeshja

Ndodh për herë të parë në histor!

iSevija dhe Roma i mbyllën 90 minutat e kohës së rregullt të finales së Europa Ligës në barazim 1-1, duke mos prodhuar fitues, teksa ndeshja shkoi me shtesa.

Një fakt interesant është se për herë të parë në historinë e Ligës së Europës, 3 finale radhazi kanë shkuar në kohën shtesë.

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, që 3 finale radhazi t’i drejtoheshin kohësh shtesë për të mësuar fituesin.  

Ndërkohë me golin e tij, Paolo Dibala u bë lojtari i dytë i huaj për Romën, që shënon në një finale të madhe Europiane, teksa më herët kishte realizuar Pedro Manfredini në vitin e largët 1961 kundër anglezëve të Birmingham.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat