​Interi ka rekordin më të mirë si mysafir në Evropë këtë sezon

Futboll

​Interi ka rekordin më të mirë si mysafir në Evropë këtë sezon

Më: 5 nëntor 2023 Në ora: 12:27
Interi

Interi ka rekordin më të mirë si mysafir në Evropë këtë sezon, me pesë fitore në pesë ndeshje dhe vetëm një gol të pësuar.

“Nerazzurrët” siguruan një fitore 2-1 ndaj Atalantës në stadiumin “Geëiss” të shtunën, duke kaluar gjashtë pikë më shumë se rivalët e qytetit Milan në tabelën e Serie A.

Djemtë e Simone Inzaghit tani kanë fituar pesë ndeshje në udhëtim nga pesë në Serie A në sezonin 2023-24 dhe goli i Gianluca Scamacca të shtunën ishte i pari i pësuar nga Yann Sommer jashtë shtëpisë këtë sezon.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, vetëm skuadra e Bundesligës Hoffenheim ka grumbulluar 15 pikë në pesë ndeshje në udhëtim këtë sezon, por diferenca e golave të gjermanëve është +7, ndërsa Interi ka shënuar 12 gola dhe ka pranuar një herë në pesë ndeshje larg “Giuseppe Meazzas”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat