Dortmund shtanget në "Signal Iduna Park"

Futboll

Dortmund shtanget në "Signal Iduna Park"

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 20:30
Pamje nga ndeshja

Dortmundi mbetet duarthatë në stadiumin "Signal Iduna Park", duke pësuar humbje me rezultat 2:3 nga Leipzig.

Futbollisti Hummels në minutën e 15-të u përjashtua me karton të kuq, duke e lënë me një lojtar më pak Dortmundin, që ishte kapital i madh për mysafirët.

Për Leupzig shënuan Bensebaini (32'- autogol), Baumgartner (54') e Poulsen (90+1’) dhe për vendas shënuan Sule (45+5'), Fullkrug (90+3’).

Pas javës së 14-të  Bundesliga I, Leipzig renditet në vend të. katërt me 29 pike Dortmund në të pestin me 25 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat