Leverkuseni s’ia lëshon Xabi Alonson Liverpoolit

Futboll

Leverkuseni s’ia lëshon Xabi Alonson Liverpoolit

Më: 12 shkurt 2024 Në ora: 14:34
Xabi Alonson

Drejtori i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka insistuar që Xabi Alonso do të mbetet te klubi gjerman edhe pas verës.

Spanjolli po e bën namin në Bundesligë duke e mbajtur Leverkusenin në vendin e parë me pesë pikë më shumë se Bayern Muncheni.

Liverpooli po kërkon një zëvendësim për trajnerin e vet, Jurgen Klopp, i cili do të largohet në fund të sezonit, dhe shpresat i kishin te ish-lojtari i tyre.

“Njëra punë është kontrata. Alonsoja është nën kontratë deri më 2026”, ka thënë Rolfesi për Sport1.

“Gjëja tjetër është se sa rehat ndihet ai, familja e tij dhe ai e di se çfarë ka në këtë klub”.

“Ai ka një ekip shumë të mirë, ne do ta kemi një perspektivë shumë të mirë vitin e ardhshëm dhe nuk do të ketë ndryshime në skuadër.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat