​Roma dhe Milani ngjiten mbi Unitedin e Tottenhamin në ranglistën e UEFA

Futboll

​Roma dhe Milani ngjiten mbi Unitedin e Tottenhamin në ranglistën e UEFA

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Roma e Daniele De Rossit e ka kaluar Manchester Unitedin në ranglistën e përditësuar të UEFA-s, në të cilën edhe Milani është ngjitur mbi Tottenhamin.

Roma barazoi 1:1 me Feyenoordin në Ligën e Evropës, ku më pas penalltitë e panë Romën të avanconte tutje në 1/16-ën e kësaj gare.

Në shortin e sotëm u përcaktua se Roma do të përballet me Brightonin e Roberto De Zerbit, test ky paksa i vështirë për “Giallorossët”.

UEFA përditësoi ranglistën me koeficientet e klubeve pas aksionit të fundit të garave evropiane, përditësim ky që e pa Romën të ngjitet në vendin e nëntë në listë, kështu duke e tejkaluar Manchester United.

Interi ende renditet në vendin e gjashtë, ndërsa Milani u ngjit për dy pozita më lartë, respektivisht në pozitën e 32, duke e tejkaluar Tottenhamin dhe Slavia Prague. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat